סיכום ישיבת EURORIT 2010 | european rheumatologists in training

2010 EULAR – 18-19.6.10 רומא.

י"ר EURORIT –      ד"ר Francisca Sivera מספרד.
יו"ר ESCET   –       ד"ר Maurizio Cutolo
EULAR Educational Officer – Dr Hans Bijlsma

 1. הוצגה יוזמה חדשה ב EULAR של הקמת EMEUNET – EMerging EUlar NETwork . זוהי קבוצת עבודה של קלינאים וחוקרים ריאומטולוגים צעירים שמטרתה להרחיב את שיתופי הפעולה ולקדם חינוך במסגרת EULAR. בין היעדים הקרובים  שנקבעו נכללו: הקמת פורום להחלטה על שילוב הקלינאים הצעירים בועדות EULAR הרשמיות והקמת רשת פעילות קבועה על בסיס  אינטרנטי ופגישות בכנסי EULAR. בשנתיים הקרובות תיבחן החפיפה בין EMEUNET ל EURORIT מתוך כוונה לאחד את שני האיגודים. ניתן לקרוא עוד על EMEUNET באתר EULAR תחת ACTIVITIES.
 2. ד"ר פרנסיסקה בנדינלי הנשיאה היוצאת של EURORIT הציגה את תוצאות המחקר מהשנה האחרונה שערכה  הקבוצה בו נבדקה מידת השתתפות של 150 מתמחים בריאומטולוגיה  מ 29 מדינות שונות בקורסים לימודיים מחוץ לארצם. נמצא כי 57% השתתפו בקורסים מחוץ לארצם והיו שבעי רצון  מהעשרה זו
  (8.3/10). רק 12.7% נעזרו במלגות של EULAR. 38% השתתפו בקורס המקוון של EULAR עם שביעות רצון גבוה (8.2/10). ד"ר בנדינלי הביעה את עמדת EURIRIT כי יש להגביר את מודעות המתמחים בריאומטולוגיה לקורסים ולמלגות המוצעות ע"י EULAR.
 3. קורס EULAR למתמחים (למרות שמו – post-graduate course) נערך בהצלחה ב 2009 בהשתתפות מתמחים מ 35 מדינות. החל הרישום לקורס הבא שיערך ב Torre del Greco (ליד נפולי באיטליה) בין ה- 26.9.2010 – 2.10.2010. שלושים מלגות ממתינות לפונים. ניתן להירשם באתר EULAR תחת הכותרת EDUCATION.
 4. במסורת השנים שעברו נמשכים הקורסים של EULAR בקפילרוסקופיה, SLE, שיטות מעבדה וסונוגרפיה. יוזמה לקורס חדש בריאומטולוגית ילדים החלה השנה. גם בנושאים אלה קיימות מלגות מלאות ורישום דרך אתר EULAR.
 5. EULAR החלה לתת חסות והכרה בקורסים קיימים כמו קורס סונוגרפיה בסיסית שנערך השנה בפולין ע"י האיגוד המקומי. ניתן להגיש בקשה להכרה עד אוגוסט או במועד הבא עד פברואר לדיון בישיבות EULAR  הבאות.
 6. יצא לאור הראשון בסדרת תקליטורי הדרכה . נושא תקליטור הדרכה זה הינו בדיקה פיזיקאלית –  General Physical examination and GALS” (Gait,Arms, Legs, Spine. ניתן להורידו מאתר EULAR ישירות edu_training_dvd.cfm (לחיצה על כפתור ימני מעל הקישור בצד שמאל של המסך). או לצפות בו בצורה מקוונת חינם http://www.eular.org/video/Video_Learning_Tools_GALS.cfm.
 7. הקורס המקוון של EULAR (EULAR On-line Course on Rheumatic Diseases) צובר הערכה והשתתפות רבה. כעת משתתפים כ 900 ראומטולוגים מ 50 מדינות שונות. הקורס הבא יחל בספטמבר 2010 וימשך עד אוגוסט 2012. ניתן להירשם באתר EULAR.
 8. ספרים – ספר הלימוד EULAR Compendium on Rheumatic Diseases and other EULAR publications יעודכן בקרוב וגרסה חדשה תימכר במחיר הוזלה בכנס הבא של האיגוד בלונדון. ספר לימוד בנושא אולטרה-סאונד במחלות ראומטיות של EULAR פורסם בהוצאת Elsevier השנה. ספר חדש/ אטלס בנושא  קפילרוסקופיה יפורסם בשנה הקרובה בהתבסס על קורס הקפילרוסקופיה של EULAR.
 9. השנה תפורסם ספריית תמונות אלקטרונית של מחלות ראומטיות. ניתן להתעדכן בהמשך השנה באתר EULAR.